Uzaktan Takip ve Yönetim Sistemleri

Mekasera,  endustriyel alanda, farkli sahalarin, bolgelerin, ekipmanlarin, otomasyon sistemlerinin uzaktan  tek merkezden, elektronik olarak fonksiyonlarini  mukemmel olarak takip edip, yoneten, ust seviyede korum altina alabilmek amaci ile tarafimizca gelistirilip, uretilmis, dunyanin en gelismis, kablolu veya kablosuz iletisime sahip, kolay PC arayüzlü, WEB tabanli sistemidir.

Sahalarda bulunan ekipmanlarin, unitelerin, her turlu kontrolunu, ayarini, takibini, enerji analizlerini yapabilmek, raporlamak, hirsizlik ve vandalismi onlemek, fiziki güvenlik kontrolunu yapabilmek, üst seviyede koruma altına alabilmek, denetleyebilmek, gozlemleyebilmek amaci ile. tum guvenlik ihtiyaclarina gercek zamanli cevap verebilecek sekilde ozel olarak dizayn edilmistir.

Muhtelif senaryolar neticesinde gerekli ve onceden yetki seviyeleri belirlenmis kisi ve adreslere mesaj ve alarmlari yonlendirir.

Mekasera, IP 66 standartlarinda en ileri teknoloji komponenetler ile uretilmis, moduler yapiya sahip olup, veri transferi ve bilgi alisverisini uyumlu bir bicimde saglayan Modbus seri haberlesme porotokolu ile ihtiyaca uygun olarak genisleyebilme imkanina sahiptir.

Elektronik ortamda ileri teknoloji ile çalışan, bütün saha, bolge ve ekipmanlarin güvenliği, bu iş için personel tahsisi, bakımlarda olası gerçek dışılık, sistemlerin eskimesi ve sık arıza çıkarması ve buna benzer birçok sebep işletmeleri bezdirmiştir. Bu nedenlerden ötürü elektronik dünyasındaki gelişmeler ile  Mekasera Uzaktan Saha Takip ve Yonetim Sistemini yaratmak fikri ön plana çıkmistir.