İklimlendirme Sistemleri

Dragon, patently, benzersiz teknolojisi ile ozellikle buyuk alanlar icin gelistirilmis, piyasalarda bulunabilecek en verimli, en ekonomik nem alma, nemi dengede tutma sistemidir.
Ic mekanda bulunan  gizli enerjiyi kullanma ozelligine sahip olup, gerektiginde gizli isiyi atmosphere atabilmektedir.
Dragon, tek veya bagimsiz alanlarda tam otomatik sistemi ile havadaki suyu ayirip cekerek ortam nemini istenen seviyeye dusurur. Dusuk olan nem yuzeyini ise istenen seviyeye cikartir. Havandan emilerek elde edilen su temiz olup muhtelif amaclar icin kullanilip, cevreye onemli katki saglanir.

Dragon Nem alma sistemi ticari veya endüstriyel uygulamalarda diger alternatif urunlerden cok daha dusuk maliyete, hassas ve guvenli nem kontrolu saglamaktadir.
Dragon bakteri uretmez, ayrica pahali filtreleme sistemlerine ihtiyac duymadan havadaki hastalik nedeni partikulleri kimyevi ilac kullanmaya gerek birakmadan dezenfekte ederek dogal, kokusuz, tertemiz havaya sahip bir ortam saglar.

Sogutma veya isitma uniteleri ile ortam isisinin istenen seviyede tutulmasina yardimci olur.

Mukemmel  elektronik kontrol sistemi sayesinde bagimsiz bolumleri ayri ayri kontrol edip yonetebilir, raporlar alip, alarmlar verebilir.

Rejenerator dis ortama, Terminaler ise ic ortamda yan duvar veya tavana asili kurularak uretim alaninda yer kaybini sebep olmaz.

Moduler ve esnek yapisi sayesinde Dragon farkli projelere gore ozel tasarlanip, uyarlanabilir.

Ileri teknloji, akilli EMS (Equipment Monitoring System) ile uzaktan takip, yonetim ve bakim isleri kolaylikla yapilabilmekte, birkac Dragon ayni network altinda birlestirilebilmektedir.

Mekasera Uzaktan Saha Takip ve Yonetim Sistemi” ile uyumlu olup, Tablet, Smartphone, PC ve Mac uzerinden kolaylik ile kullanilabilir.
Yuksek verimlillige sahip, guvenli, istikrarli “Dragon Nem Alma Sistemi” CE belgesine sahiptir.

OZELLIKLER:

 1. NEM ALMADA YÜKSEK VERIM
  1. COK DÜŞÜK ENERJI KULLANIMI
   Dragon, mevcut tüm nem alma teknolojilerinden cok daha düşük bir enerjiye ihtiyaç duymaktadır.
   Asıl amacı enerjiden tasarruf olan Dragon nem alma teknolojisi, 1 kW enerji fiyatına çalıştığı ortam havasından 4.1 L su emmektedir.
  2. DÜŞÜK ISIDA DEĞIŞMEYEN VERIM
   Yüksek verimlilik ve hassasiyette çalışan Dragon düşük ısı ve düşük nem durumlarında bile aynı verimde çalışmaya devam eden bir sistemdir.
  3. HASSAS NEM KONTROLÜ
   Diğer nem alma cihazlarından farklı olarak Dragon, ortam nem seviyesini istenen seviyede tutabilmek icin nemi gerektiğinde yükseltebilmektedir.
  4. YÜKSEK SU EMME KAPASITESI
   Dragonun yüksek  verim gücü sayesinde saatte 25 ila 1,200 litre arasında su emebilen modelleri mevcut olup, kapasite artırımı ihtiyacı halinde bir kaç makina birleştirilebilmektedir.  
    
 2. ENERJİDEN YÜKSEK TASARRUF
  1. GİZLİ ENERJİYİ KULLANMA
   Dragon diğer nem alma cihazlarından farklı olarak; ortamda bulunan istenilmeyen gizli ısıyı yakalayarak dış ortama atılmasını sağlar. Bu özellik sayesinde Dragon kullanılan alanlarda ortam soğutması için daha az enerji kullanılır. Gerektiğinde gizli ısıyı tutarak ortamdaki ısının yükselmesini sağlar. Bu özellikler sayesinde Dragon kullanıcılarına ısıtma/soğutma enerji faturalarında çok ciddi tasarruf sağlar.
   İSTENMEYEN ISI VERMEZ

Dragon’un diğer nem alma cihazlarına göre önemli bir farkı, çalıştığı ortama istenmedik ısı yükü vermez, soğutma giderini yükseltmez.

 1. SOĞUTMA VE SOĞUTMAYA KATKI
  Diğer nem alma cihazlarından farklı olarak Dragon, nem alma işlemi yaptığı sırada calıştığı ortama isterse soğuk; isterse sıcak hava vererek ısıtma soğutma giderlerinde tasarrufa neden olur.
   
 1. GELİŞTİRİLMİŞ HAVA KALİTESİ
  1. HAVA FİLTRELEME
   Dragon’un havayı yıkama işlemi sayesinde havada uçuşan istenmedik parçacıklar filtrelenir.
  2. KOKU TUTMA
   Dragon’un havayı yıkama işlemi sayesinde havadaki koku molekulleri yakalanarak temiz hava sağlanır.
  3. HAVAYI DEZENFEKTE ETME
   Dragon diğer havalandırma sistemleri gibi bakteri üretmez, ayrıca havada uçuşan hastalık yapıcı organizma ve bakterileri tabii yolla öldürür.
  4. HAVA DEVİR DAİMİ

Dragon, çalıştığı ortam havasının her yere eş olarak dağılmasını sağlayacak şekilde havayı devir daim eder.

 1. POZİTİF VEYA NEGATİF HAVA BASINCI OLUŞTURMA

Dragon, gereken durumlarda calıstığı ortam havasının basıncını değiştirerek kontrollü olarak pozitif veya negatif basınç yaratır.
 

 1. YÖNETİM SİSTEMİ
  1. ÇOKLU İSTASYON/ SAHA KONTROLÜ
  2. Birkaç farklı ortamda,birçok istasyon ile ayrı ayar değerlerine sahip olarak çalışan birden fazla Dragon sistemi tek merkezden ayrı ayrı yönetilebilir.
  3. SAHA YÖNETİM VE TAKİP SİSTEMİ
   Dragon’un internet bazlı uzaktan yönetim ve takip sistemi sayesinde işletme ve bakım giderlerinde tasarruf sağlanır.
  4. HARİCİ SİSTEMLER İLE KOLAY ETKİLEŞİM
   Dragon harici sistemler ve cihazlar ile kolayca iletişim kurabilir, beraberce çalışabilir.
  5. ALARMLARIN E-MAİL VEYA KISA MESAJ İLE İLETİMİ

Olası alarmlar yetkililerine e-mail ve/ veya kısa mesaj ile iletilebilmektedir.

 1. SARF MALZEMESİZ BASİT BAKIM

Dragon işletme süresince sarf malzemesi kullanmaz, kolay bakım sistemine sahiptir.

 1. 7/24 DESTEK

Dragon’un online teknolojisi, satış sonrası mükemmel bakım, destek ve yeni tesislere verilen “baby sitting” hizmeti sağlamaktadır.