Çözümler

 

Dragon Tarım

Dragon, patentli benzersiz teknolojisi ile özellikle büyük alanlar için geliştirilmiş, piyasalarda bulunabilecek en verimli, en ekonomik nem alma, nemi dengede tutma sistemidir. Dragon, tek veya bağımsız alanlarda tam otomatik sistemi ile havadaki suyu ayırıp çekerek ortam nemini istenen seviyeye düşürür. Düşük olan nem yüzeyini ise istenen seviyeye çıkarır. Dragon nem alma sistemimiz ticari veya endüstriyel uygulamalarda diğer alternatif ürünlerden çok daha düşük maliyete, yüksek hassasiyette nem kontrolü sağlar.

VERİM + KALİTE + TASARRUF

Dragon pahalı filtreleme sistemlerine ihtiyaç duymadan havadaki hastalık nedeni partikülleri, küf sebebi mikroorganizmaları filtreler, kimyevi ilaç kullanmaya gerek bırakmadan dezenfekte ederek doğal, tertemiz havaya sahip bir ortam sağlar. Havadaki spor miktarını ciddi oranda düşürerek daha verimli, daha sağlıklı, daha lezzetli ürünlerin alınması sağlanır. Havadan emilerek elde edilen su temiz olup muhtelif amaçlar için kullanılmak üzere rezerve edilebilir, böylece suyun geri dönüşümü yapılarak çevreye önemli katkı sağlanır.

Tercihli soğutma ünitesi ile ortam sıcaklığının düşürülmesine yardımcı olur. İdeal hava ortamı sağladığından; pencerelerin açılarak seranın havalandırılmasına gerek kalmaz. Dolayısı ile pencerelerden zararlı zerreciklerin içeri girmesi, CO2 gazının dışarı kaçması önemli ölçüde kısıtlanır, tasarruf edilir.

Mükemmel elektronik kontrol sistemi sayesinde bağımsız bölümleri ayrı ayrı kontrol edip yönetebilir, raporlar alıp, alarmlar verebilir. Kimyasal kullanımına ihtiyacı azalttığı için organik tarıma büyük katkı sağlar.

Rejeneratör dış ortama, terminaller ise iç ortamda yan duvar veya tavana asılı kurularak, sera içinde üretim alanında yer kaybını sebep olmaz. Terminallerin sera içerisinde kullanılması istenmiyorsa hava kanalları bağlanarak dış ortamda da konuşlandırılabilir. Modüler ve esnek yapısı sayesinde Dragon farklı projelere göre özel tasarlanıp, uyarlanabilir. İleri teknoloji, akıllı EMS (Equipment Monitoring System) ile uzaktan takip, yönetim ve bakım işleri kolaylıkla yapılabilmektedir. Bir kaç Dragon network altında birleştirilerek ihtiyaca göre kapasitede artış sağlanabilir.

Mekasera Uzaktan Saha Takip ve Yönetim Sistemi” ile uyumlu olup, Tablet, Smartphone, PC ve Mac üzerinden kolaylıkla kullanılabilir. Yüksek verimliliğe sahip, güvenli, ve her türlü iklim koşulunda dahi istikrarlı “Dragon Nem Alma Sistemi” CE belgesine sahiptir. 

 


Çözümler