Çözümler

Dragon Gıda ve Depolama

Dragon, patentli benzersiz teknolojisi ile özellikle büyük alanlar için geliştirilmiş, piyasalarda bulunabilecek en verimli, en ekonomik nem alma, nemi dengede tutma sistemidir. Dragon, tek veya bağımsız alanlarda tam otomatik sistemi ile havadaki suyu ayırıp çekerek ortam nemini istenen seviyeye düşürür. Eğer  nem oranı düşükse istenen seviyeye çıkarır. Dragon Nem alma sistemimiz ticari veya endüstriyel uygulamalarda diğer alternatif ürünlerden çok daha düşük maliyete, yüksek hassasiyette nem kontrolü sağlar.

Gıda üretim ve depolama işlemlerinde, nem kontrolünün yapılması, ürün kalitesi, sağlık, enerji ve demirbaşlar açısından büyük önem teşkil eder. Havadaki yüksek nem miktarı gıda ürünlerinin nemlenmesine, yumuşamasına, küf, mantar ve bakteri üretmesine, raf ömrünün kısalmasına neden olur.

Donmuş gıda işleme, Soğuk depolama ve Derin dondurucularda bağıl nem %30-35 aralığının üzerine çıktığında, soğutucu/dondurucu ekipmanlara çarpan nemli ve sıcak hava akımı burada karlanma yaparak cihazın son derece önemli olan hava akımını azaltıp, sıcak havanın soğutulmasına engel olur. Ekipmanlar yeterince soğutabilmek için gereğinden daha fazla çalışmak zorunda kalırlar. Netice olarak gereğinden fazla nem çok ciddi bir enerji sarfiyatına ve bakım masrafına yol açar. Sistemimiz birbirinden bağımsız çalışabilen hava üniteleri sayesinde, gıda üretimi ve depolanması esnasında ihtiyaç duyulabilecek farklı değerlerde hava koşullarını sağlayabilir.

Dragon yüksek maliyetli filtreleme sistemlerine ihtiyaç duymadan havadaki hastalık nedeni partikülleri, mantarları dezenfekte eder, kimyevi ilaç kullanmaya gerek bırakmadan mükemmel, doğal, tertemiz havaya sahip bir ortam sağlar. Havadaki spor miktarını ciddi oranda düşürür. Böylece verimli şekilde daha sağlıklı, daha konforlu, hijyenik ve güvenli ortam sağlanır. Havadan emilen su temiz olup havuza geri verilebilir veya muhtelif amaçlar için kullanılmak için depo edilerek, su tüketiminde tasarruf sağlanır. İdeal hava ortamı sağladığından; ortamın sık sık havalandırılmasına gerek bırakmayarak dışarıdan gelebilecek zararlı bakteriler engellenir, ortamın hijyenik tutulmasına katkı ve önemli ölçüde enerjiden tasarruf sağlanır.


Çözümler