Dragon Nem Kontrol Sistemi

Dragon Nem Kontrol Sistemi

Dragon, özellikle geniş alanlar için geliştirilen patentli, benzersiz bir teknolojidir. Bu alanda piyasadaki en verimli, en güvenilir ve istikrarlı nem kontrol sistemidir. Dragon tekli veya çoklu bölge otomatik sistemi; havadaki suyu ayırıp çekerek ortam nemini istenen seviyeye düşürür. Düşük olan nem düzeyini istenen seviyeye çıkarır.

Dragon nem alma sistemimiz ticari veya endüstriyel uygulamalarda diğer alternatif ürünlerden daha düşük maliyete, hassas ve güvenli nem kontrolü sağlamaktadır. Dragon  pahalı filtreleme sistemlerine ihtiyaç duymadan havadaki hastalık nedeni partikülleri filtreler, kimyevi ilaç  kullanmaya gerek bırakmadan dezenfekte ederek  doğal, tertemiz hava sağlar. Havadaki spor miktarını ciddi oranda düşürerek daha sağlıklı, daha verimli, daha lezzetli ürünlerin alınmasını sağlar. Havadan emilerek elde edilen su temizlenip, muhtelif amaçlar için kullanıldığından, çevreye önemli katkı sağlanır.

Tercihli soğutma ünitesi ile ortam ısısının düşürülmesine yardımcı olur. İdeal hava ortamı sağladığından; pencerelerin açılarak seranın havalandırılmasına gerek kalmaz. Böylelikle  pencerelerden zararlı zerreciklerin içeri girmesi, CO2 gazının dışarı kaçması önemli ölçüde kısıtlanır. Mükemmel elektronik kontrol sistemi sayesinde bağımsız bölümleri ayrı ayrı  kontrolü sağlanıp, yönetilebilir, raporlar alıp, alarmlar verebilir. Kimyasal kullanım ihtiyacını azalttığı için organik tarıma ciddi katkı sağlar.

Dış ortama Rejeneratör, terminaller  iç ortamda yan duvar veya  tavana asılı kurularak, sera içinde üretim alanında yer kaybına sebep olmaz. Kısıtlı alanı olan seralarda ise kapalı bir ortamda çalışan terminallerin işleyip nemini aldığı hava, havalandırma kanalları ile seraya taşınacak şekilde sistem uyarlanabilir. Modüler ve esnek tasarımıyla farklı projelere ve kullanım alanlarına entegre edilerek uygulanabilir. Uzaktan takip, akıllı EMS (Ekipman İzleme Sistemi),ile bakim işleri kolaylıkla yapılabilmektedir. Birkaç Dragon ağ altında birleştirilebilir.